MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze

2. říjen 2017 | 17.57 |

  Tak máme zde 2. října. Je to den, kdy se oficiálně stávám daněodvádějícím občanem a končí mi 24 let volného života, jehož drtivou část jsem byla vedená jako studentka. Již žádné "povinné" učení, žádné přednášky, žádné kapesné, žádné slevy na výstavy, do kina či v dopravě. Ani do menzy již nemůžu na svoji "studentskou kartičku". S tímto ještě zbývá vyřídit věc ohledně bydlení - jelikož zůstávám na koleji, mělo by mi skončit přihlašování na internet, a také potřebuji kartičku pro "hosty", abych se dostala do budovy.

Ale to vše je pro mě již maličkost, nebo ten nejdůležitější úkol - najít si práci - je SPLNĚN. Ano vážení, já mám práci a to dokonce skvělou za super plat a další benefity. O výhledu na město ani nemluvě :). A jak se mi to povedlo.

Psala jsem před nějakou dobou v jednom ze svých článků o tom, kam všude jsem rozesíla svůj životopis. Jedna z možností byla i společnost, která dělá mzdy do Německa. Již jsem ji znala ze školy - nabízeli tam předmět s účetnictvím a taktéž měli stánek na Veletrhu práce v rámci univerzity. Věděla jsem lehce do čeho jdu a nezapomněla jsem na jejich větu "Až dostudujete, vezmeme Vás ihned". Musím přiznat, že v tomto nezklamali, spíš naopak :). 

Životopis jsem odeslala někdy druhým týdnem v září - ozvali se do pár dní s tím, že mě zvou na pohovor. Bohužel kvůli dovolené mě mohli vzít až poslední týden v září. Věděla jsem, že je to až příliš na rychle a nijak na to nespoléhala - o 7 dní později jsem již musela nastupovat a to tu byl ještě státní svátek, pátek, kdy si lidi berou volno kvůli víkendu. A 2. jsem musela již mít smlouvu.

I přes svoji snahu získat místo, se mi nic nedařilo. Nastal 26. září, den pohovoru. Lehce nervozní jsem vyjela výtahem. Slečna recepční mě uvedla do křesla a požádala, a chvíli počkám, nebo paní, co se mnou bude dělat pohovor, ještě něco řeší. Danou paní bylo slyšet až za dveře. Sice jsem přišla na čas, ale tak počkám. Po čtvrt hodině jsem si už říkala, co by se stalo, kdybych se zvedla a odešla? Tohle už přeci jen není možné. Minuty ubíhaly, a přestože bylo prostředí čisté a hodně profesionální, tento přístup se mi značně nezdál. Ovšem trpělivost přináší růže a v tomto případě práci :). Konečně se otevřeli dveře a milá paní se mi omluvila a pozvala mě dál.

Usedla jsem v malé místnůstce do křesla, vedoucí naproti mě za stůl s počítačem. Vzala si do ruky můj životopis. Zeptala se nejdříve ohledně školy a práce jelikož jsem tam měla uvedeno, že vlastně stále pracuji. Následně se její oči obrátily k mému bydlišti... "Vy bydlíte v té a té ulici? Tak jsem měla příbuzný... Počkejte, ... XXX? On už nežije.." - "Jo to byli naši sousedi. On se zabil na motorce a ... " :D :D :D. No prostě jsme řešili moje bydlení, kde přesně bydlím, a že babičku jejich si už asi nepamatuji, ale moje prababi v tý ulici taky žila... Prostě pohovor za všechny peníze. Pokud se vám něco podobného stane, vedoucí si všimne nějaké společné věci, je to ohromné plus. Bohužel toto nemůžete ovlivnit, proto doporučuji do životopisu zapsat i netradiční koníčky. Kdo ví, kdo si toho všimne :).

Ale aby se neřeklo, tak po mě chtěla i pár vět v němčině. Ještě jsme probrali setkání na veletrhu práce - vzpomněla si, když jsem se jí připomněla, že jsem se tam viděli :D. Dělala jsem tam hostesku a jim jsem nosila taky kafe či pití, i když jsem měla na starosti pouze pevně dané společnosti. Při tom jsem právě vyslechla rozhovor a zapojila se. Hledali němčináře a já přeci studuji němčinu a zajímám s eo Německo :). Tehdy řekla, a se u nich přihlásím až dostuduji, že mě okamžitě vezmou.

Po velice VELICE příjemné pohovoru jen oznámila, že by mě tedy VZALA!!! V duchu jsem jásala, ale neřekla to naplno. Přeci jen si to "musím rozmyslet". Odpoledne ještě jednou zavolali. Dala jsem si čas, abych zašla s babičkou na jídlo a probrala to s ní. Ta odsouhlasila a odpoledne již jsem podepisovala smlouvu. 

Tím začal obíhací kolotoč - další den musela jet ke svému obvodnímu lékaři pro výpis z karty, zajít na poštu pro výpis z trestního rejstříku. Dnes ještě k firemnímu doktoru. A mohu říct, že jsem oficiálně zaměstnaná. Tento týden mám školení. Ale nebojte - budu informovat, jak se mi jakožto daněodvádějícímu občanovi daří ;).  

A žije Bláznicá Střela :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze boudicca 02. 10. 2017 - 18:13
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 02. 10. 2017 - 18:17
RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze iva 02. 10. 2017 - 18:17
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 02. 10. 2017 - 18:18
RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze sayonara 03. 10. 2017 - 18:11
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 03. 10. 2017 - 22:19
RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze myfantasyworld 04. 10. 2017 - 22:36
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 08. 10. 2017 - 08:12
RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze tlapka 07. 10. 2017 - 13:48
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 08. 10. 2017 - 08:11
RE: MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze hroznetajne 08. 10. 2017 - 20:53
RE(2x): MÁM PRÁCI aneb Pohovor za všechny peníze blazniva-strela 09. 10. 2017 - 16:37